Главная » 2023 » Травень » 14 » Ландшафтний дизайн: види гармонії та естетики
11:21
Ландшафтний дизайн: види гармонії та естетики

Ландшафтний дизайн є процесом планування, організації та створення зовнішнього середовища, зокрема саду, парку або іншої зеленої території. Його мета - створити гармонійний, естетичний та функціональний ландшафт.

Існує кілька видів ландшафтного дизайну, які використовуються для створення різних атмосфер і стилів. Ось декілька з них:

Формальний стиль: Цей стиль використовує симетричні форми, геометричні лінії та регулярно розташовані рослини. Він надає саду офіційний і структурований вигляд. Фонтани, клумби, алеї і розсадникові групи рослин - характерні елементи формального стилю.

Неформальний стиль: Цей стиль привертає увагу до природних форм і натурального розташування рослин. Ландшафти у неформальному стилі мають органічний вигляд і різноманітність. Звивисті стежки, водойми, кам'яні сади та багатошарові відтінки зелені - це типові риси неформального стилю.

Сучасний стиль: Цей стиль акцентується на простоті та чистих лініях. Він використовує сучасні матеріали, такі як метал, скло та бетон, а також модні рослини, що надають сучасний вигляд садовому простору. Мінімалізм, геометрія та функціональність є характерними рисами сучасного стилю.

Екологічний стиль: Цей стиль ставить акцент на створення природного та екологічно збалансованого середовища. Використовуються місцеві рослини, відновлювальні матеріали та методи, допомагаючи зберігати воду і енергію. В екологічному стилі прагнуть до створення біорізноманітних садів, використання натуральних матеріалів, компостування відходів та зниження використання хімічних добрив і пестицидів.

Тематичний стиль: Це створення саду або зеленої зони з певною тематикою або концепцією. Наприклад, японський сад, сад у селянському стилі, сад зі східним впливом або сад у стилі тропіків. Тематичний стиль використовує специфічні рослини, деталі декору та елементи, що відтворюють атмосферу певної культури або регіону.

Урбаністичний стиль: Цей стиль спеціалізується на організації зелених просторів у міських середовищах. Він орієнтований на максимальне використання обмеженого простору та створення зручних, естетичних і функціональних ландшафтів. Урбаністичний стиль може включати вертикальні сади, покрівлі зелених будівель, міські парки та городи на дахах.

Ці види ландшафтного дизайну надають безліч можливостей для створення прекрасних та гармонійних зелених просторів, враховуючи особливості місцевості, стилістику та вподобання власника.

Категория: Новини світу | Просмотров: 22 | Добавил: admin | Теги: вид, ландшафт, дизайн | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar