Главная » 2022 » Сентябрь » 21 » Робимо своїми руками: відновлення бетонних поверхонь
19:06
Робимо своїми руками: відновлення бетонних поверхонь

бетон поверхня Безумовно, відновлення бетонних поверхонь своїми руками дуже актуальне через широке поширення виробів з цього матеріалу. Така популярність бетонних виробів обумовлена його легкістю та швидкістю в роботі, а також економічною вигодою.

Бетон завжди був матеріалом з тривалим терміном експлуатації, і тому довіра до його надійності навіть не дозволяла поставити під сумнів якість бетонних конструкцій, що призводило до відсутності хорошої якості. Навіть незважаючи на численні рекомендації щодо його приготування та умов експлуатації, допускаються грубі помилки, які призводять до руйнування бетонних конструкцій.

Причини руйнування бетонних поверхонь

Технологічний фактор – порушення самого процесу виливки бетонних виробів, починаючи з розрахунків навантажень, що витримують (невідповідність розмірів виливки бетону навантажуваним впливам), закінчуючи порушенням пропорцій суміші. Так для підвищення плинності бетону додають більше води, що призводить до пористої структури зі зниженою міцністю. До того ж прискорене випаровування води через пористу структуру призводить до швидкої дегідратації бетону, що також послаблює виріб.

Для підвищення якості бетонних поверхонь необхідне точне складання пропорцій усіх компонентів, а для підвищення його пластичності додаються спеціальні надплинні добавки, причому необхідно захистити бетон від швидкого пересихання, для чого або використовують матеріали, що затримують воду, або додають спеціальні компоненти.

Людський фактор - дуже часто бетонні поверхні виконуються за принципом "і так зійде", що призводить до технологічних порушень та подальшого руйнування всього виробу.

Атмосферно-хімічна дія – це головний фактор, що впливає на всі незахищені залізобетонні конструкції, причому одночасно протікає кілька руйнівних процесів:

Карбонізація – чим більша пористість бетону, тим вище проникнення вуглекислого газу та кисню в глибину, що призводить до руйнування арматури, а вона у свою чергу прискорено руйнує бетон, тому виникає необхідність глибокого відновлення бетонних поверхонь.

Сульфатний вплив на бетон призводить до його розширення та утворення тріщин через внутрішній тиск.

Вплив хлоридів – найпоширеніший руйнівний вплив, який викликається будь-якими солями хлору. Причиною можуть бути як зовнішні сольові впливи, так і недолік якості води, що застосовується при виготовленні бетону. Такі руйнування проявляються розшаруваннями і тріщинами з білими сольовими нальотами, що виступають.

бетон поверхня

Циклічна дія "мороз-відлига" - основним руйнівним елементом при такому впливі є вода, яка проникаючи всередину, утворює лід взимку, роздавлюючи структуру бетону.

Існує два способи боротьби:

  1. забезпечення надійної гідроізоляції бетону методом введення до його складу спеціальних добавок;
  2. введення в процесі виготовлення бетону компонентів, що аерують, які утворюють структуру бетону із замкнутими кулястими порами.
Категория: Советы и лайфхаки | Просмотров: 10 | Добавил: admin | Теги: бетон, відновлення, Поверхня | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar