Главная » 2022 » Жовтень » 5 » Що потрібно знати про рольставні: історія появи
17:45
Що потрібно знати про рольставні: історія появи

рольставні Прообразом сучасних рольставень стали жалюзі. Вони з'явилися ще за часів Стародавньої Греції, і служили захистом від сонця, спеки та для провітрювання приміщень. Виготовляли їх у ті часи з мармуру, потім їх почали виготовляти з дерева. Таким чином вони стали популярними у всій Європі.

У середні віки як захист вікон використовували щільні віконниці, які являли собою щити, що збилися з дощок, із залізними прутами. Вони служили захистом від холоду та небажаних вторгнень чужинців.

Скло на вікнах стало дуже популярним у епоху Єлизавети Тюдор. Але справа в тому, що скло коштували дуже дорого, тому ним покривали тільки верхні частини вікон, а в нижній частині використовувалися віконниці.

У XV столітті технології виготовлення скла стали сучаснішими, і вся Європа змогла засклити вікна. У цей період розвиток використання жалюзі був на піку, тому що вони служили чудовим декоративним елементом.

У Франції в XVII столітті за наказом Людовіка XIV, по периметру садів його палацу були встановлені розсувні ширми, щоб охорона не мала можливості підглядати за купальницями. Історики вважають, що цей момент можна вважати зародженням жалюзі.

У США на Старому Півдні землевласники воліли зводити величезні особняки, а для їхньої прикраси і вентиляції використовували жалюзі. Після цього виникла потреба захищати вікна від торнадо та ураганів, які в США траплялися досить часто.

І настав час ролетів, того, що на сьогоднішній день називається рольставні. Вони чудово впоралися із впливами явищ природи та погодних неприємностей. Крім того, стали прекрасним захистом від проникнень грабіжників та інших небажаних осіб.

Переваги рольставні перед віконницями і ґратами незабаром було оцінено не тільки в Америці, а й у країнах Європи. З того часу вони постійно вдосконалюються та адаптуються під будь-яку форму вікна, і навіть зимового саду та скляної бані.

рольставні

На сьогодні використання рольставні є одним з головних елементів для обробки вікон. А сучасні технології зробили їх неймовірно зручними у використанні. У рольставні вбудовуються електроприводи та датчики керування, які дозволяють підвищити безпеку та захист від:

  • світла;
  • дощу;
  • вітру.

Сучасні рольставні можуть працювати в автоматичному режимі, який виставляють власники будинку чи квартири.

Категория: Новости мира | Просмотров: 69 | Добавил: admin | Теги: історія, рольставні | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar