Главная » Статьи » Матеріали » Для будівництва

Інструменти використовуються при кладці цегли

Інструменти використовуються при кладці цегли

інструменти для кладки цегли Для якісної цегляної кладки, майстром каменярем використовуються різні інструменти і пристосування. Далі ви дізнаєтеся про головних помічників, які використовуються при роботі з цеглою.

Кельма - відшліфована лопатка зі сталі, яку застосовують, щоб розрівнювати розчин, а також, щоб заповнювати розчином вертикальні шви і виконувати підрізування залишків розчину.

Ківш-лопата використовується мулярами щоб подавати розчин і розстеляти його на поверхні стіни. Цей інструмент може бути використаний, щоб перемішувати розчин в ящику.

Розшивання застосовується майстрами для обробки шва кладки, а також для додання певної форми. Бувають різні типи розшивок.

Молоток-кирочка використовується, щоб рубати цілу цеглу на шматки, а також для його тески.

Крім цього майстри-каменярі користуються різними контрольно-вимірювальними інструментами - рівнем, схилом, складним рівнем, кутником і шнуром-причалкою. Схилом виконується перевірка поверхні стін на їх вертикальність, або щоб провести цегляну кладку. Рівнем користуються для перевірки горизонтальності цегляної кладки. Якщо положення горизонтальне, пляшечка в трубці, де зберігається рідина, буде посередині. Рівнем можна щоб вимірювати вертикальність кладки цегли.

Правило - є отфугованною дерев'яною рейкою, довжиною приблизно 1,2-1,5 м. Даною рейкою користуються, щоб перевіряти лицьову частину кладки. Кутником перевіряють кути при їхньому закладанні.

Шнур - необхідний як орієнтир при кладці, щоб забезпечити горизонтальність і прямоту рядів кладки. Також він використовується для того щоб вирівняти товщину горизонтальних швів. Порядовка потрібна для розмітки рядів, і для фіксації відміток в низу, і верху, прорізів дверей і вікон, перемичок, прогонів, а також плит перекриттів. До порядовки прикріплюється шнур-причалка, і по ньому здійснюється кладка. Порядовка є дерев'яною рейкою, довжиною 3-3,5 м. Її довжина підбирається виходячи з висоти будівлі. Порядовка-жильцова - це дерев'яна рейка, яка має перетин 50х50 або 70х50, а також довжину 3,5 м. До кладки вона закріплюється П-образним чином, виготовленим зі смуги сталі як скоби, які мають поперечні планки.

Останнім часом з'явилося багато нових пристосувань, які полегшують працю майстрів мулярів, проте основні інструменти, це ті які були перераховані вище.

Категория: Для будівництва | Добавил: admin (05-02-2017)
Просмотров: 1024 | Теги: кладка, кладка цегли, цегла | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar