Главная » Статьи » Материалы » Для строительства

Різновиди та характеристики оптоволокна

Оптоволокно — це одне з найефективніших середовищ передачі сигналу. Такий провідник характеризується високими показниками стійкості до завад, рівня безпеки, а також дальності та швидкості передачі. Завдяки цим особливостям оптичний кабель обирають для побудови ефективних мереж зв'язку. І складний монтаж не заважає віддавати перевагу саме ВОЛЗ лініям.

В статті розглянемо різновиди оптоволоконного кабелю, а також відмінності моделей за технічними параметрами.

Види оптичного кабелю за типом волокна

Оптичне волокно, яке лежить в основі кабелю для ВОЛЗ, може бути двох типів:

  1. одномодовим;
  2. мультимодовим.

Тож волокно Single Mode, яке використовується в кабелях, являє собою тоненьку нитку, діаметр котрої складає максимум 10 мкм. Такі кабелі можуть розповсюджувати сигнал на кілометри. Multi Mode волокно є товстішим у 5-6 разів. Такі моделі застосовуються для передачі сигналу на дистанції у декілька сотень метрів. Максимальна відстань не досягає кілометра.

Зараз найчастіше використовується кабель типу сінгл мод, бо він може передавати дані на дальні відстані. До того ж для такого оптоволоконного кабелю характерні менші показники загасання. Серед одномодових кабелів ВОЛЗ популярністю користуються такі моделі:

  • для телекомунікацій — швидкі та недорогі G.652;
  • для протяжних мереж та передачі великих обсягів даних — G.657 зі зміщеною дисперсією;
  • для багатоканального зв'язку — G.655 зі зміщеною ненульовою дисперсією.

Як вибрати оптичний кабель за кількістю волокон

Від кількості волокон залежить ціна оптичного кабелю, але головне — його призначення. Річ у тім, що кількість волокон визначає кількість абонентів, розмір ділянки мережі, а також спосіб передачі сигналу у два напрямки: одночасно чи по черзі.

Тож для одного абонента виділяється:

  • 1 волокно — для почергової передачі сигналу у 2 напрямки;
  • 2 волокна — для одночасної передачі у дві сторони.

Тепер про розміри сегмента мережі ВОЛЗ. Окрім того, що треба виміряти необхідну кількість метрів кабелю, треба ще й створити запас по волокнах. Тож чим більший сегмент, тим більше волокон треба про запас: +50% — на магістральну ділянку, +20% — на розподільчу.

Порада: при виборі оптоволоконного кабелю враховуйте смугу пропускання, а також показники загасання сигналу — ці параметри впливають на якість передачі даних.

Типи кабелю ВОЛЗ за способом монтажу

За методом прокладання виділяють внутрішній та зовнішній волоконно оптичний кабель. Внутрішні моделі монтують в приміщеннях. Такі кабелі мають оболонку з ПВХ, яка додатково є малодимною та безгалогенною, якщо прокладається в місцях скупчення людей. Зовнішні кабелі прокладають на вулиці, а саме в ґрунті та під водою. Є підвісні кабелі для повітряного монтажу, тобто фіксації на стовпах та оборах. Такі моделі мають троси, які посилюють стійкість до механічних впливів. Також існують універсальні ВОЛЗ кабелі, які можна прокладати як в приміщенні, так і поза будівлями.

Категория: Для строительства | Добавил: admin (23-12-2022)
Просмотров: 49 | Теги: оптоволокно | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar