Главная » Статьи » Практические советы » Как сделать

Міжкімнатні двері: які бувають варіанти

Ламіновані двері

Найбільш економний варіант. Ламіновані двері виготовляються з недорогих видів деревини, на полотно, облицьоване панелями МДФ, наклеюється спеціальна плівка (ламінат) за допомогою синтетичного клею. Види плівок можуть відрізнятися за щільністю та захисними характеристиками. Ламінат випускається з різноманітним малюнком, який може точно повторювати фактуру та колір натуральних порід дерева.

міжкімнатні двері

Ламіновані двері досить легкі, стійкі до механічних пошкоджень, їх можна сміливо рекомендувати власникам домашніх тварин. Вони не вицвітають згодом, добре переносять вологість та перепади температур, прості в монтажі та обслуговуванні, легко чистяться за допомогою будь-якої побутової хімії. Встановити ламіновані міжкімнатні двері можна порадити тим, хто шукає недороге та естетичне інтер'єрне рішення.

Єдиним істотним недоліком ламінату є те, що при серйозних ушкодженнях він практично невідновний.

Шпоновані двері

Їхня технологія виготовлення відрізняється по покриттю - полотно обклеюється тонким зрізом дерева (шпоном). Шпон має товщину, як у тонкого картону, його застосування дає можливість вибору різних варіантів обробки дверей.

Шпон - більш крихкий матеріал, ніж ламінат, проте при пошкодженнях добре відновлюється, що становить його незаперечну перевагу. Як натуральне покриття шпон безпечний для здоров'я. Порівняно з дверима з масиву дерева, шпоновані двері мають більш легку вагу, а також виграють у ціні.

Однак роботи з виконання шпонованого покриття більш трудомісткі та складні, особливо при обробці вигнутих деталей, що не може не вплинути на його вартість. Під дією сонячних променів шпон темніє та вицвітає. На відміну від ламінату, він схильний до розсихання, а також має високу гігроскопічність, внаслідок чого шпоновані двері з обережністю рекомендується встановлювати у ванній кімнаті.

Еко-шпон

Цей відносно новий на ринку вид дверного покриття виготовляється з деревних волокон, які скріплюються між собою за допомогою клею, який також є натуральним матеріалом. Поряд з екологічністю, до переваг еко-шпону можна віднести:

  • доступну ціну;
  • довговічність;
  • несхильність до вицвітання та впливу вологи, що дозволяє встановлювати двері з таким покриттям у будь-якому приміщенні.

Еко-шпон - справжня знахідка для домовласників, які страждають на алергію на синтетичні матеріали. За естетичними характеристиками цей матеріал не поступається натуральному дереву.

ПВХ

Міжкімнатні двері ПВХ виготовляються з натуральних порід дерева із стільниковим заповненням та покриваються плівкою з полівінілхлориду. Сучасні виробники дверей мають різні види ПВХ-плівки, що дозволяє урізноманітнити дизайн дверей, можна підібрати колір і текстуру матеріалу під натуральне дерево будь-якого виду.

Двері ПВХ мають більш легку вагу в порівнянні з дверима з масиву, високий ступінь шумоізоляції, міцні та стійкі до температурних та механічних впливів, легко чистяться будь-якими хімічними засобами. Їхня сфера застосування досить широка, вони встановлюються в будь-яких житлових приміщеннях, а також прийнятні для басейнів, гаражів, підвалів, господарських приміщеннях, дитячих та лікувальних закладах.

Масив

Розрізняють два види дверей з масиву: двері, виготовлені з цілісного шматка дерева, та клеєний масив, зібраний з деревини різної фактури та відтінків. У виробництві таких дверей найчастіше застосовуються цінні породи дерева:

  • бук;
  • ясен;
  • дуб;
  • сосна;
  • горіх;
  • червоне дерево;
  • вишня.

Експлуатаційні та естетичні властивості дверей із масиву залежать від дотримання технологій виготовлення. Насамперед, матеріал підлягає тривалому та ретельному просушуванню, інакше не уникнути тріщин та деформації виробу. Масив також необхідно обробити спеціальними хімічними засобами для запобігання пошкодженням пліснявим грибком або комахами.

При склеюванні масиву важливо витримувати певний режим тиску та температури, а лакове покриття необхідно наносити не менше ніж у чотири шари. За рахунок великої ваги дверей з масиву не виключена просадка при їх тривалому використанні.

Для догляду за дверима цього типу підходять далеко ще не всі миючі засоби, бо вони можуть вступати у хімічні реакції з лаковим покриттям; слід відразу виключити абразивні речовини, краще використовувати 10% розчин спирту у воді. Різні дефекти покриття легко усуваються шляхом зашкурювання та втирання полірувального воску.

МДФ

Полегшені двері з каркасом із масиву сосни та стільниковим заповненням (пресований картон, оргаліт) – відмінний варіант міжкімнатних дверей. Поступаючись по міцності дверям з масиву, вони виграють за вагою та ціною, а також здатні витримати достатнє навантаження (до 80 кг). Покриття таких дверей може бути будь-яким (шпон, ламінат і т.д.), так само, як і дизайнерське виконання – глухі монолітні двері, двері зі скляними вставками, фільончасті, гладкі.

міжкімнатні двері

МДФ сучасний екологічний матеріал, що не містить фенольних смол, він характеризується підвищеною щільністю та водовідштовхувальними властивостями, що робить вироби довговічними, універсальними та зручними у застосуванні. Двері МДФ не схильні до деформації під впливом вологи, розбухання, розтріскування, добре переносять чищення і не вимагають спеціального догляду.

Скляні двері

Виготовляються зі скла завтовшки 7, 8, 12 або 14 мм. Для виготовлення скляних дверей підходять лише безпечні види скла - загартоване, протиударне (триплекс) і т.д. Ці двері мають нижчий рівень шумо- та теплоізоляції, внаслідок чого використовуються не часто, будучи в основному затребувані як декоративний елемент в офісах та магазинах.

Однак у порівнянні з дерев'яними дверима скляні відрізняються стійкістю до впливу навколишнього середовища, прості у догляді і не деформуються з часом. І, звичайно ж, вирішальним фактором для їх встановлення є достатня кількість світла і візуальне розширення простору.

Категория: Как сделать | Добавил: admin (28-06-2022)
Просмотров: 28 | Теги: двері, Міжкімнатні | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar