Главная » Статьи » Практичні поради » Ремонт та реставрація

Як зробити своїми руками: стеля із гіпсокартону

стеля гіпсокартон Всі стикалися з проблемою нерівних стель, що постійно тріскаються. І у боротьбі з цим не допомагає ні штукатурка, ні побілка. Скільки не ремонтуй стелю, згодом вона все одно почне обсипатися. Це пов'язано з тим, що бетон під впливом низьких і високих температур має властивість деформуватися: стискатися і розширюватися. Незначно, але в масштабах цілого будинку такі деформації можуть досягати величини розтягування або стиснення кількох сантиметрів. Цьому схильна будь-яка будова і цього неможливо позбутися повністю. Але є спосіб замаскувати такі негарні моменти в квартирі та назавжди забути про необхідність проводити ремонт стелі кожні два-три роки. Причому зробити це можна самостійно!

Гарна стеля з гіпсокартону своїми руками – це економічно та просто

Вихід із ситуації простий, як і все геніальне – достатньо лише зробити стелю із гіпсокартону своїми руками. Насправді це не так уже й складно. Для цього потрібно мати лише деякі складові:

  • стельовий гіпсокартон;
  • кріплення для нього;
  • інструменти;
  • деякі розхідники;
  • прямі руки.

Отож, вам знадобиться не так багато. Якщо переводити це все на гроші, то вийде чимала економія, яку ви відчуєте з часом. Достатньо лише порахувати, скільки грошей піде на щорічні ремонти і порівняти цю суму з тією, яка буде потрібна для того, щоб "зашити" стелю гіпсокартоном. А тепер давайте перейдемо до справи і почнемо вибирати матеріал і готуватися до монтажу нової стелі. Обов'язково зробіть схему розташування профілів стелі із гіпсокартону своїми руками.

Що потрібно зробити перед початком встановлення стелі із гіпсокартону своїми руками?

Спочатку необхідно заміряти кімнату і визначити, скільки квадратних метрів матеріалу для установки стелі з гіпсокартону своїми руками знадобиться. Другий крок - розкресліть на папері весь проект майбутньої стелі: розміщення профілів, положення кріплень, місця, де будуть знаходитися шурупи кріплення гіпсокартону до профілів. Крім цього розмітьте місце майбутнього положення центрального та додаткового освітлення. Після цього йдемо в магазин і купуємо:

  • стельовий гіпсокартон. Він відрізняється від звичайного меншою товщиною;
  • кріплення-"метелик". Врахуйте, що їх знадобиться чимало: кріплення розташовуватимуться через кожні 35-50 сантиметрів;
  • профілі. Широкі – CD. Вони становитимуть основу всього каркасу. Вузькі – UD. Останні прикручуються до стіни і в них вставляються кінці профілів CD для більш надійної фіксації;
  • швидкий монтаж. За допомогою нього "метелики" будуть кріпитися до стелі;
  • саморізи-"блошки". Служать для скріплення каркасних профілів між собою. Звичайні шурупи для цього не підходять;
  • звичайні шурупи. Ними гіпсокартон прикріплюється до профілів;
  • перфоратор і шуруповерт;
  • свердла для перфоратора "по бетону";
  • коронки для вирізання в гіпсокартоні отворів для світлодіодного точкового підсвічування (споти, софіти);
  • розхідники та дрібні інструменти. Канцелярський ніж, стрічка-серпянка, косинець, рівень, ножиці по металу або пилка по металу та відбивальна нитка.

Якщо ви хочете зробити стелю із гіпсокартону у ванній або на кухні, то для цього краще використовувати вологостійкий матеріал. Найчастіше він відрізняється зовні: папір має зелений колір. Але в цьому випадку відстань між шурупами має скоротитися в півтора рази.

Цього набору інструментів вистачає здебільшого при монтажі стелі з гіпсокартону своїми руками. Тепер, коли все необхідне куплено та підготовлено, починається найцікавіше – монтаж.

Процес встановлення

За рівнем накресліть на стіні облямівку по периметру кімнати, якою буде проходити профіль UD. Він послужить додатковим рубом твердості для всієї конструкції. Тепер відміряйте відстань, яка була вказана в кресленні і зробіть позначку першого профілю CD. Відстань між ними має бути від 20 до 45 сантиметрів. І починайте кріпити "метелика" до стелі. Щоб вони були розставлені максимально рівно, потрібні дві людини: Один тримає профіль, а другий орієнтуючись на напрямок, кріпить. Відстань між кріпленнями має становити близько 25-35 сантиметрів. Біля стін профілі CD вставляються в UD.

Після того, як будуть закріплені поздовжні профілі, починайте встановлення поперечних. Для цього заміряйте відстань між поздовжніми профілями і вставте в них поперечні відрізки, поступово відрізаючи їх від нового полотна. Але врахуйте, що потрібно залишати деяку довжину на бічних частинах виробу, щоб скріпити профілі між собою.

Все, тепер, коли стеля нагадуватиме скелет, час зайнятися проводкою. Розтягніть усі дроти і покладіть їх зверху на профілі, залишаючи близько 20 сантиметрів дроту для резерву – так працювати з ним буде набагато простіше та зручніше.

Важливо: Протягніть проводку до встановлення листів гіпсокартону!

Наступним кроком переходьте до встановлення плит для стелі із гіпсокартону своїми руками. Для цієї операції знадобиться теж не менше 2-х осіб. Один триматиме лист, а другий – кріпитиме його до профілів. Прикручувати гіпсокартон слід шурупами. Відстань між ними не повинна перевищувати 40 сантиметрів і не бути меншою за 30 см. Якщо залишиться порожнє місце, в яке не міститься цілий лист, то його слід розрізати: канцелярським ножем проріжте папір з лицьового боку, поверніть гіпсокартон до себе тильною стороною і несильно постукайте по всієї довжини розрізу. Після того, як утворюється розлом, зігніть листок у цій частині і просто розріжте тильну частину паперу ножем.

Тепер, коли вся стеля буде розкрита гіпсокартоном, приступайте до завершальної фази ремонту.

Кінцева обробка стелі з гіпсокартону своїми руками

За допомогою спеціальної коронки для дриля проріжте отвори в тих місцях, де передбачається розмістити світильники, протягніть у ці отвори дріт і залиште його висіти. Більше з ним не проводитиметься жодних операцій до самого кінця ремонту стелі.

стеля гіпсокартон

Усі місця стиків між листами гіпсокартону заклейте стрічкою-серп'янкою та замажте їх фінішною шпаклівкою. Також нанесіть на всю площу стелі цю ж шпаклівку. Після цього починайте затирати її для того, щоб досягти ідеального результату. На даному етапі вам знадобляться респіратор і окуляри, щоб не запорошити пилом очі і не отруїтися нею при диханні.

Після цієї операції ваша стеля з гіпсокартону своїми руками стане ідеально рівною та буде готова до кінцевої обробки: фарбування або поклейки шпалер.

Протягом кількох днів після встановлення гіпсокартону він може рипіти та хрумтіти. Не варто цього лякатися, тому що таким чином він дає усадку і це є нормальним явищем.

Категория: Ремонт та реставрація | Добавил: admin (03-11-2022)
Просмотров: 190 | Теги: стеля, гіпсокартон | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar