Главная » Статьи » Український стиль » Поради

Декоративні рослини для саду

Як правило, в садах відразу кидаються в очі пишно квітучі декоративні рослини для саду, але уважно придивившись, можна помітити, що ні одні вони створюють непередавану принадність доглянутої ділянки.

Велику роль в оформленні рослинної композиції відіграють рослини з декоративним листям, і якщо у них не буває яскравого цвітіння з незабутнім ароматом, то химерно порізані листя із забарвленням різноманітних відтінків з лишком компенсують цю особливість. Навряд чи хтось залишиться байдужим до свіжої зелені папороті, прикрашеної кришталевими крапельками води, що залишилися після легкого літнього дощу.

Щоб створити потрібний фон яскраво квітучим рослинам, садівники зазвичай влаштовують змішаний тип посадки квітів і декоративно-листяної флори. У цьому випадку зелена поросль, з оригінального вигляду листям, створює ефект зв'язки для строкатих плям квітника. Для подібних цілей чудово підходять полин гіркий і звичайний, чистець шерстистий, чиї посріблені листики внесуть в дизайн саду ноту вишуканості. І чистець, і всі сорти полину легко переносять засуху і надлишок сонячних променів, тому своєю невибагливістю навряд чи доставлять проблеми садівникам. А ось, навпаки, для занадто затінених місць краще підійдуть папороті, хости, пельтіфіллум щитовидний і роджерсія.

Якщо ви захочете накрити пустроту ділянки ґрунту мальовничим зеленим килимом, то вам допоможуть дерен канадський, пахизандра, горянка або манжетка, причому остання відмінно переносить як прямі сонячні промені, так і майже повну відсутність Сонця. Незвичайного художнього ефекту можна домогтися, розбавляючи соковиті плями квітучих кущів, рослинами з декоративним листям самих різних відтінків. Наприклад, у вічнозелених гейхер колір листя може бути і соковито-зеленим, і бронзовим, і фіолетовим і ще інших відтінків. Незвичайне забарвлення листя разом з його оригінальною текстурою виглядають просто приголомшливо.

Для любителів оновлювати зовнішній вигляд свого саду щороку, стануть корисними однорічні декоративні рослини для саду, як колеусу гібридного, батату, будри плющевидної. Дуже оригінально буде скористатися і загальновідомими - шавлією, базиліком, мангольдом для створення декоративного обрамлення основних рослин. Багато садівники цілком виправдано вважають за краще прикрашати проблемні місця свого саду плющем, який має, в залежності від сорту, різні форми та забарвлення, дуже примітні листя і неїстівні ягоди синього кольору. Плющ чудово росте і на Сонці, і в тіні. Дивлячись на повиті плющем дерева або огорожу, стає зрозуміло, чому він так подобається господарями садів і квітників.

Ще одним популярним видом декоративних рослин для саду є хости. Це багаторічна рослина вважається воістину довгожителем серед представників свого виду, причому з кожним роком кущі хостів розростаються, стаючи все більш і більш вдалою прикрасою ділянки. Хости прекрасно почувають себе в тінистих місцях, люблять вологу і досить морозостійкі, але не переносять вогкість і в особливо суворі зими їх необхідно захистити утеплюючими засобами.

Серед хостів багато різних сортів, які відрізняються один від одного висотою росту, забарвленням і формою листя. Листя бувають округлі або загострені чи витягнуті, всіляких відтінків зеленого кольору, а деякі сорти мають на листках вкраплення білого, кремового, синього кольорів. Цвітіння хостів відбувається наприкінці літа. Гілки, що виростають над листям, покриваються білими або бузково-ліловими дрібними квітками, які розсіюють навколо ніжний, тонкий аромат. Хости найкраще виглядають під кронами садових дерев, створюючи єдину рослинну композицію.

Створюючи свій унікальний дизайн садової ділянки, обов'язково скористайтеся рослинами з декоративними листям, адже цими непомітними видами ви зможете надати закінченого вигляду задуманому чарівності.

Категория: Поради | Добавил: admin (02-10-2015)
Просмотров: 1127 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar