Главная » Статьи » Український стиль » Поради

Як правильно поводитися з алмазним інструментом?

алмазний інструмент Глибина різу повинна бути відрегульована таким чином, щоб швидкість руху пилки навіть під час різання бетону могла підтримуватись від 200 до 300 см/хв. Для більшості алмазних ріжучих дисків потрібно використовувати воду або іншу рідину, що охолоджує. Однак у охолоджуваної рідини дві задачі:

  • охолоджувати лезо;
  • вимивати стружку.

Вода вимиває стружку дуже швидко, щоб зберегти лезо від передчасного зносу. Це основна причина, через яку вода вважається не найкращим засобом для охолодження алмазних лез.

У процесі різання відколюються алмази і перемішуються зі стружкою, якщо стружку вчасно не вимити з прорізу, алмази, що потрапили в стружку, стирають і витончують диск біля місця кріплення сегмента.

Без достатньої кількості охолоджуваної рідини металевий сердечник перегріється, що призведе до утворення тріщин та передчасної втрати сегментів. Щоб звести до мінімуму зношування леза, потрібно використовувати оптимальну кількість води. Потік води для охолодження алмазних дисків має бути між 1,3 та 2,6 літрів на хвилину. Оператору слід перевірити глибину різання лінійкою та звірити з таблицею значень у посібнику з експлуатації інструменту (одним із включених до "польового комплекту оператора")

Натяг

Діамантові диски натягуються виробником. Розігнавши диск до оптимальної швидкості вказаної на його лопатях, виробник центрує диск. Натяг розроблений для того, щоб тримати траєкторію диска без спотворень при досить високих швидкостях/оборотах. Лезо фактично виготовлене у формі тарілки. При оптимальних швидкостях диск випрямляється та стає в одній площині.

Сферичне жолоблення досить низьке, близько 0,0005 дюйма на дюйм діаметра. Натяг може бути досягнутий за допомогою спеціально призначеної для натягу машини або молотком. Натяг є одним з важливих параметрів алмазного диска. Цей параметр особливо важливий для лопат більшого діаметра (тобто діаметра 24 дюймів і вище).

алмазний інструмент

Якщо не досягнувши необхідних обертів починати роботу лезо коливатиметься при різанні. Також якщо лезо буде перебувати у одній площині, тобто відсутній натяг, то натяг не буде і під час роботи. Таке лезо сильно водитиме інструмент, і саме коливатиметься з боку в бік, що призведе до нерівної лінії розрізу.

Категория: Поради | Добавил: admin (24-12-2022)
Просмотров: 35 | Теги: інструмент, Алмазний | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar