Главная » Статьи » Український стиль » Поради

Стіни на кухні у приватному будинку: чим обробити недорого

Затіяли ремонт? У пошуках чудових ідей та дешевих будівельних матеріалів? Досі не знаєте, чим недорого обробити стіни на кухні? Тоді читайте цю статтю і осягайте ази будівельної майстерності.

Варіанти оздоблення для кухні

Для початку, кухня – це абсолютно унікальне та незамінне приміщення у вашій квартирі. Якщо ви, наприклад, затіяли в спальні ремонт, ліжко можна перенести і в зал, а ось газову плиту ви не перетягнете нікуди! Тому ремонт тут повинен виконуватися з розумом і надовго, а ще швидко і екологічно чисто. "Ого, які запити" - скажете ви. "І чим же можна обробити кухонні стіни самостійно за таких умов?" - резонно додасть інший читач.

Насправді, не все так складно, як здається на перший погляд. Ринок пропонує чимало варіантів обробки для такого випадку.

Кахельна плитка для кухні

Найнадійніший із усіх можливих варіантів для кухонного ремонту. Ним рівною мірою користуються як незаможні, так і на комфортабельних європейських дачах. Кахель - матеріал міцний, зносостійкий, який відрізняється як своєю екологічною чистотою, так і простотою в експлуатації. Чого ще власне треба? Але, незважаючи на всі ці плюси, сьогодні на кухні з плитки роблять хіба що фартух. Для основного оздоблення стін це все ж таки досить "холодний" матеріал, який просто не дозволяє створити необхідний для даного приміщення рівень комфорту.

Штучний та природний камінь

Крім плитки, існує ще одна група оздоблювальних матеріалів зі схожими фізико-технічними властивостями – це натуральний та штучний камінь. Правду кажучи, при сучасних технологіях виробництва та обробки їх досить легко між собою сплутати. Від кахлю ж це оздоблення відрізнятиметься лише багатшим консервативним дизайном. Але за солідність доводиться дорого платити. Камінь має пористішу рельєфну фактуру, яка на відміну від плитки вбирає бруд.

Фарбування

Ще одна відповідь на тему "чим обробити стіни на кухні в приватному будинку або на дачі". Скажімо відразу вибір для маляра зараз просто величезний. На прилавках будівельних магазинів вишикувалися щільними рядами фарби від найкращих європейських та вітчизняних виробників. Всі пропонують просто чудову якість.

Готова поверхня повинна бути волого і зносостійкою, легко митися і відповідати всім екологічним стандартам. Дешева продукція від "Made in за кутом налив" таких строгих стандартів витримати не здатна.

Важливо: пофарбовану поверхню дуже легко і швидко можна перефарбувати - це важливий плюс.

Шпалери

Ще один знайомий нам давно вид фінішних матеріалів. Обробляти ними стіну як у кухні, так і у всій квартирі, доводилося, напевно, кожному вітчизняному домовласнику. І в кожного залишилися яскраві спогади. Ось тільки не потрібно порівнювати ті старі паперові покривала із сучасними флізеліновими шпалерами. У них із спільного хіба що назва. Сучасні шпалери це досить якісний матеріал, який повністю підходить для оздоблення сучасної кухні. А якщо вже забрудниться, то їх можна відмити або перефарбувати.

Важливо: крім традиційних, сьогодні існують так звані рідкі шпалери - для кухні це просто ідеальний матеріал.

Фактурна штукатурка

А ось чим не слід обробляти кухонні стіни так це фактурною штукатуркою. Красива, елегантна, екологічно чиста та зносостійка вона все одно є найгіршим варіантом для приміщень, призначених під приготування їжі. Штукатурка як губка вбирає бруд і запахи і відмити їх дуже непросто. Блиснути фактурною штукатуркою на кухні можуть дозволити собі тільки дуже не бідні люди, чиї приміщення обслуговуються співробітниками клінінгових компаній.

МДФ панелі

І останній варіант, який підходить, в першу чергу, для тих, хто хоче обробити стіни на кухні в дерев'яному або каркасному будинку. На відміну від популярної в таких приміщеннях дерев'яної вагонки, ламіноване МДФ, набагато простіше переносить тяготи кухонного "життя". Простіше миється, дешевше обходитися, та й для його монтажу не обов'язково наймати будівельну бригаду. Будь-який тямущий господар встановить такий матеріал на кухні без сторонньої допомоги.

Єдиний недолік МДФ - це його тильна сторона, яка, на відміну від лицьової, не захищена від вологи ламінуванням.

Категория: Поради | Добавил: abel (04-09-2022)
Просмотров: 140 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar