Главная » Статьи » Український стиль » Поради

Житло лицаря - романський стиль в дизайні інтер'єру

Брутальний і ваговитий романський стиль сформувався в Середньовіччі в епоху лицарських турнірів і став характерним в оформленні замкових світлиць. Даний стиль гідно впишеться в просторе приміщення зі стінами, які плавно перетікають в стелю і утворюють пологі склепіння, фундаментальними колонами, великими закругленими віконними прорізами, важкими комор дверима, а також каміном - основним акцентом, розбавляють сувору обстановку. Злегка похмурий, але створює атмосферу затишку і надійності, романський стиль припаде до душі любителям середньовічних бенкетів та лицарських подвигів.

Оформляючи стіни, слід використовувати або кам'яну кладку, або штукатурку, яка імітує її, можлива часткова обробка дерев'яними панелями, фресками, вітражами. Стелі можна забарвити світлою фарбою і оформити грубими дерев'яними балками. На підлозі доречною буде кам'яна плитка або зістарена паркетна дошка.

Колірна гамма подібного інтер'єру вельми стримана: чорний, сірий, коричневий, жовтий, зелений використовуються частіше за інших.

Меблі в романському інтер'єрі повинні бути ніби грубо збиті та масивні, так як м'які та витончені меблі легко зіпсують весь загальний антураж. Зручні лавки і монастирські скрині, довгий стіл і стільці з високими спинками виконані з темного дерева і які виглядають досить аскетично.

Трохи розбавити простоту меблів допоможе текстиль: це можуть бути щільне покривало на лаві, грубуватий килим на підлозі і важкі штори на вікнах.

Центральна люстра повинна бути масивною з кованими елементами і ланцюгами. В якості додаткового освітлення можна використовувати свічки в кованих або простих дерев'яних свічниках, розставлені на столі і камінної полиці.

Прикрасити подібну світлицю можна будь-якими геральдичними предметами, прапорами, гербами, лицарськими мечами, щитами, шоломами і кольчугами, кубками та жбанами, дзеркалами в бронзових рамах і картинами на релігійну тематику.

Категория: Поради | Добавил: admin (01-09-2017)
Просмотров: 725 | Теги: інтер'єр, дизайн, романський стиль | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar