Главная » Статьи » Український дім » Ландшафтний дизайн

Інструменти для саду: секатори для обрізки кущів і дерев

Останнім часом, садовий секатор став досить поширеним інструментом в арсеналі дачників. Це викликано тим що, по-перше, він значно спрощує процес обрізання дерев і чагарників. А по-друге, у нього прекрасне поєднання максимальної товщини гілки, яку потрібно обрізати, до довжини самого інструменту. І це все при порівняно малій вазі самого інструменту. Таке чудове поєднання робить його незамінним при обрізанні рослин як з землі, так само і зі сходів.

Секатор перерізає гілку поперек. За своєю структурою секатор нагадує ножиці, тільки з тією різницею, що у нього на відміну від ножиць, як правило, одна ріжуча кромка. А друга виступає в якості опори, через що гілка постійно залишається нерухомою.

Хоча розрізняють односторонні і двосторонні секатори. Секатори, які мають ріжучу кромку з двох сторін, також мають спеціальний жолобок, який призначений для стікання соку. Такий інструмент застосовується для обрізання живих гілок на фруктових деревах. Гострота різальних крайок дозволяє мінімально пошкодити дерево, що сприяє швидкому загоєнню.

В односторонніх секатор через те, що друга частина є опорною він стає непридатним для обрізання на фруктових деревах живих гілок. Зате він чудово справляється з уже засохлими.

Секатори для обрізки кущів відрізняються від звичайних, довгими ручками, що сприяє перерізанню більш товстих гілок з витратою набагато менших зусиль. Таке рішення розробники ухвалили через те, що кущах дуже часто необхідно надавати різну форму, але при цьому не рідко потрапляють товсті гілки, іноді навіть до 5 сантиметрів в діаметрі. За рахунок довжини ручок утворюється важіль, завдяки якому навіть така товщина не проблема. Чагарниковий секатор також може бути односторонній і двосторонній.

Досвідчені садівники сперечаються про застосування секаторів. Їхні думки не однозначні. Однак вони прийшли до висновку, що використовувати секатор можна тільки при обрізанні дорослих дерев. А ось для обрізання молодих дерев слід застосовувати інший садовий інструмент.

Для того, щоб дереву при обрізанні наносилася мінімальна шкоди, секатор повинен бути наточений максимально гостро. Якщо у вас немає досвіду використання секатора, краще звернутися до фахівця, який професійно проведе обрізку саду на вашій дачній ділянці.

Категория: Ландшафтний дизайн | Добавил: admin (28-05-2017)
Просмотров: 1322 | Теги: секатори, сад, дерева, кущі, інструменти, обрізка | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar