Главная » Статьи » Український дім » Ландшафтний дизайн

Варіанти гідроізоляції водойм: бутилкаучукова плівка та рідка гума

водойма Бутилкаучукова плівка дозволяє декорувати лише береги та дно. Рідка гідроізоляція монолітним шаром покриває всю чашу ставка і дозволяє повністю оформити водоймище на Ваш смак.

Вибір гідроізолюючого шару для штучного водоймища або ставка

На сьогоднішній день на ринку товарів і матеріалів для ландшафтного дизайну представлено безліч варіантів гідроізоляції водойм. Але далеко не всі з них дозволяють створити те саме водоймище Вашої мрії, не всі відповідають навіть базовим запитам клієнтів і накладають обмеження на експлуатацію водойми.

Ми пропонуємо два найбільш технологічно досконалих способи зробити гідроізолюючий шар штучного водоймища - рідка гідроізоляція і бутилкаучукова EPDM-мембрана. Вибір методики створення водонепроникного шару залежить від потреб клієнта, особливостей ландшафту місцевості та способу оформлення та використання водойми.

В обох випадках застосовуються тільки екологічно чисті матеріали, безпечні як для людини, так і для рослин і риб, що знаходяться у воді. Відпрацьована технологія будівництва штучних водойм дає можливість створювати шедеври ландшафтного дизайну.

Влаштування водойми

Рідка гідроізоляція з'явилася на вітчизняному ринку порівняно недавно, а зараз представлена великим асортиментом. Звертаємо Вашу увагу на те, що часто будівельні компанії використовують так звану рідку гуму, призначену для ізоляції водних об'єктів або резервуарів з рідиною, але не декоративних ставків або плавальних водойм.

Хороша рідка гідроізоляція повинна бути чорного кольору, вона, як правило, однокомпонентна (тобто наноситься без розчинників) і не є небезпечною для рибок і водних рослин. Наноситься ця речовина валиками або пензлями на геотекстиль, еластичними і складеними шматками.

Ми радимо використовувати Спрейкоут німецького виробництва, багаторазово протестовану рідку гідроізоляцію, що забезпечує достатню еластичність та міцність, щоб спокійно пережити зимовий період, екологічно чисту та розроблену спеціально для басейнів, водойм та резервуарів для питної води.

Така гідроізоляція без декорування підійде для купального водоймища, а якщо чашу, покриту Спрейкоутом, оформити морською або річковою галькою, то чорні проміжки між окремими каменями виглядають більш ніж ефектно. Оскільки рідка гума монолітним шаром покриває всю водойму і форма чаші стає природною формою гідроізоляційної поверхні, така технологія пристрою водоймища позбавлена зношування матеріалу на згинах.

водойма

Рідку гідроізоляцію Спрейкоут можна укладати як на ґрунт, так і на бетонну поверхню. На замітку: якщо у водоймищі планується організувати сходи, ніші, виступи та інші дрібні елементи, рекомендуємо зробити їх з бетону, щоб уникнути обсипання. Крім того, слід опоясати водоймище шаром гідроізоляції на відстань 60 см по лінії берега.

Пам'ятайте: кожна водойма індивідуальна! Тільки фахівець правильно підбере гідроізоляційний матеріал і фільтраційне обладнання і може зробити всі розрахунки.

Бутилкаучуковий ставок вважається більш надійним та традиційним. Швидше за все, таке ставлення до технології виникло завдяки простоті укладання ізолюючої плівки. Як і для будь-якого типу гідроізоляції, для EPDM-мембрани необхідний котлован з пологими кутами (не більше 45 градусів) та гладкою поверхнею стінок, а також відсутність поряд рослин із потужною кореневою системою, здатною пошкодити плівку. Шар високоміцного та еластичного геотекстилю зупинить коріння дерев, але в будь-якому випадку залишається ризик порвати ізолююче покриття.

Такі ставки добре виглядають на затінених ділянках, чорна плівка виглядатиме цілком натурально. Але для освітлених ділянок із чистою водою таке покриття може показати неприродним.

Оформити бутилкаучуковий ставок можна лише вздовж берегової лінії і по дну, приклеювати декоративні елементи до неї небажано.

Цілком можливо, Ви захочете спробувати побудувати та оформити ставок самотужки. Проте краще, якщо це завдання Ви доручите фахівцям. Професійні робітники-ландшафтники не просто виконають земляні роботи, викопавши котлован, а й правильно покладуть шар гідроізоляції. За наявності ґрунтових вод у ґрунті тільки фахівець зможе розташувати водовідведення. Крім того, встановлення системи фільтрації та додаткові пристрої (фонтани, підсвічування) також потребує належної кваліфікації.

Категория: Ландшафтний дизайн | Добавил: admin (18-09-2022)
Просмотров: 12 | Теги: плівка, бутилкаучукова, гума, рідка, гідроізоляція, водойма | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar