Главная » Статьи » Український дім » Ремонт будинків

Димохід: поради, які варто знати

Димар - труба складної форми, яка виводить з дому газоподібні продукти згоряння. Його роблять з каменю або цегли на розчині, обмазуючи зсередини розчином, вставляючи глиняні або металеві труби, щоб гази не роз'їдали кладку. Виступ кладки для димоходу теж становить частину конструкції. До речі, професійний монтаж димоходу в Ужгороді ви можете замовити за розумну ціну за допомогою ресурсу vash-komyn.com.

Димохід виходить на скат або коник даху. У місці з'єднання його з дахом роблять водонепроникне з'єднання: викладають трикутний валик розчину, смужку дрібних черепиці або втоптують в розчин смужки цинку або свинцю - ущільнювачі. Від ущільнювачів іноді відходять широкі смуги - фартухи.

Над дахом височить димова труба. Верхні ряди її скошують назовні, щоб утворився скат, і вода не заливала димохід. Нагорі роблять цементний або глиняний злив. Над самою трубою укріплюють металевий або глиняний дефлектор, який відкидає дощову воду в сторону.

Оскільки димар розташований високо на даху, він з роками руйнується під дією атмосферних явищ. Через це вода починає затікати в нього і руйнувати дах. Щоб захистити ваш димар від передчасного руйнування, варто придбати ковпак на трубу. Регулярно перевіряйте димар. Вологі плями на стелях верхнього поверху і виступах кладки під димарем - грізна ознака. Не маючи можливості піднятися на дах, ви можете перевірити стан димоходу, заглянувши в нього знизу через бінокль.

Дефекти димоходу

Найбільш поширений дефект - порушення герметичності стику даху і димоходу. Кладка обсипається, розчин кришиться, фартухи і ущільнювачі можуть відвалитися. Іноді димохід розтріскується в морозну погоду.

Ремонт

Невеликі тріщини можна закрити герметиком. Ущільнювачі на новому розчині ставлять на місце. Тріщини в них закладають ущільнювачем. Старий розчин вичищають і на його місце наносять новий. Якщо ремонту потребують злив або внутрішня труба димоходу, прив'яжіть трубу до даху на випадок її падіння під час роботи. Іноді труба за діаметром менша димоходу і може провалитися всередину, тоді варто збити злив і в відрі на мотузці спустити його з даху.

Якщо внутрішня труба вже зовнішньої кладки, її повинна підтримувати черепиця, викладена навколо верху труби. Нанесіть шар розчину з цементу і піску 1:4, щоб зробити новий злив. Він повинен мати достатній ухил від середини до країв. Середину можна "підвищити", поклавши кілька цеглин.

Непотрібний більше димохід треба запечатати. Зніміть внутрішню трубу і злив, замініть два верхніх ряди цегли труби вентиляційною цеглою. Нанесіть зверху розчин і покладіть на трубу велику плитку для мощення доріжок. Потім нанесіть зверху розчин і сформуйте злив.

Категория: Ремонт будинків | Добавил: admin (28-02-2018)
Просмотров: 1298 | Теги: монтаж, димоход | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar