Главная » Статьи » Український стиль » Поради

ДБЖ для котла. Що це і для чого?

Джерело безперебійного живлення, скорочено ДБЖ, як раз і буде тією панацеєю для безперервної роботи компонентів опалювальної системи.

Ключовою функцією ДБЖ для котла буде ефективне забезпечення безперебійного постачання системи опалювання електричним струмом на тривалий термін. Якщо звернути увагу на навантаження то воно повинно бути мінімальним, не більше 500 Вт. У випадку якщо ДБЖ необхідний не тільки для підтримки котла чи насоса, а, наприклад, для того, щоб встигнути провести завершення роботи комп’ютера, то варто купувати ДБЖ з більш високою потужністю. Комплектація ДБЖ складається з самого блоку живлення та одного чи декілька акумуляторів.

Безперебійники бувають двох типів - "On-line" – подвійного перетворення та "Line-Interactive" – лінійно-інтерактивні. Щоб детальніше розібратись у їх відмінностях, необхідно зазначити те, що різниця полягає у терміні автономної роботи приладу та їх цінового сегменту.

Перший різновид - "On-line" має перевагу в більшій тривалості терміну автономної роботи та у чистій синусоїді, що зберігається на виході. Ці переваги зберігаються як при живленні від мережі так і при автономній роботі. Цей тип ДБЖ не має транзитної лінії, тому напруга буде іти незалежно від режиму, а це надає їй стабільні параметри. Ціна на даний тип ДБЖ значно вища, але і переваг у неї більше.

Другий вид "Line-Interactive" характеризується більш доступною вартістю та меншою кількістю потрібних акумуляторів. Автоматика цього різновиду буде включатись за необхідністю зарядки акумуляторів або при переході постійного в змінний струм, якщо буде відключена базова мережа. В інших випадках автоматика приладу не застосовується, так як живлення буде проходити по транзитній лінії, а це може призвести до того, що нестабільні параметри будуть надходить до котла. Це є недоліком цього типу ДБЖ, тому при виборі ДБЖ для насоса, цей тип треба відкинути. Для ефективного використання даний вид підійде лише у випадках, якщо потрібен ДБЖ для котла.

Визначившись с типом необхідного безперебійника, необхідно зазначити, що якщо знадобиться ДБЖ для твердопаливного котла, слід зупинитися на рекомендації спеціалістів. За їх словами для безперебійної роботи твердопаливного котла необхідно встановлювати ДБЖ, яке забезпечить прокачку води насосом не менш, як 3 години.

ДБЖ буває порівнюють з генератором. На відміну від генератора, ДБЖ має значно більший коефіцієнт надійності, його ресурс роботи значно триваліший, для нього не треба додаткових експлуатаційних витрат. Не вимагає постійного технічного обслуговування, такого як, наприклад, заміна масла чи інших витратних матеріалів. Для ДБЖ притаманні простота встановлення і підключення, при якому робота приладу проходу практично без шуму. Встановити даний прилад можливо вбудь-якому приміщенні, безперебійник не реагує на низькі температури. І що саме головне – з ДБЖ працюють всі види котлів.

Категория: Поради | Добавил: admin (12-04-2017)
Просмотров: 1278 | Теги: дбж, котел | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
avatar